Aktuális hírek, információk

FELHÍVÁS 2017-02-02 16:38:13

 Az Egri SzC József Attila Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, és Kollégiuma hagyományainak megfelelően, 2017-ben is megrendezi az iskola névadójának tiszteletére a Megyei József Attila Szavalóversenyt.

Gimnáziumi, szakgimnáziumi, és szakközépiskolai kategóriában indulhatnak a diákok.

A kétfordulós megmérettetésen, egy József Attila verset, és egy szabadon választott költeményt szavalhatnak el a versenyzők.

Időpont: 2017. április 5-én 12 óra

Helyszín: ESZC József Attila Szakgimnáziuma,Szakközépiskolája és Kollégiuma

Nevezési határidő: 2017. március 31.

Nevezni postai úton, e-mailben, illetve a 311-673 fax számon lehet a mellékelt nevezési lapon.

Sikeres felkészülést kívánunk!

NEVEZÉSI LAP


Győzelem a "KRF" informatika versenyén

2017-02-02 12:51:25

Az Eszterházy Károly Egyetem Gyöngyösi Károly Róbert Campusa idén is megrendezte Informatika Tanulmányi Versenyét, melyen 3 fős csapatok vehettek részt a régió középiskoláiból.
A szokásoknk megfelelően iskolánk csapata is elindult a versenyen és a Hegedűs Márton (12.a), Kovács Bence (12.a), Füleki Péter (11.a) trió mindenkit maga mögé utasítva egy gyönyörű, I.helyezést ért el.
Gratulálunk tanulóinknak és további hasonló eredményeket kívánunk!
A versenyről az Eszterházy Károly Egyetem weblapján is olvashatnak:
gyongyos.uni-eszterhazy.hu/hu/gyongyos/hirek/c/informatika-tanulmanyi-verseny-a-gyongyosi-campuson

Ha majd a színek visszatérnek 2017-01-31 10:21:01

2017, január 25-én az Egri SzC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma "Ha majd a színek visszatérnek" elnevezéssel versmondó versenyt rendezett a szakképzési centrum tagintézményei számára azzal a céllal, hogy a fiatalokkal megismertesse a kortárs költészetet.
Iskolánkat 5 diák képviselte: a 9.B osztályból Csontos Alexa Petra és Kökény Péter, az 1/9 c-s Beliczki Dávid és az 1/9 d-s Lakatos Ibolya és Varga Dániel Attila.
A zsűri elnöke H. Barbócz Ildikó költőnő volt, akinek verseiből kellett kötelezően egy alkotást szavalni. A megmérettetésen Lakatos Ibolya a III. helyezett lett.
Felkészítő tanár: Tóth Tímea


Karácsonyi ünneplés a Gódöllői Kastélyban!

2016-12-21 21:03:44

December 20-án délután iskolánk 9.b-s vegyipari és 1/9 b-s abroncsgyártó szakmákat tanuló diákjai, osztályfőnökeik és szaktanáraik eleget tettek az Apollo Tyres kedves meghívásának, és részt vettek a Gödöllői Királyi Kastélyban megrendezett céges karácsonyi ünnepségen, ahol nagyon jól érezték magukat! A megnyitó beszédek és egy betlehemes műsor után a házigazdák megvendégelték tanulóinkat finom ételekkel, italokkal a kastély előtti parkban, majd a díszteremben átvehettek egy karácsonyi ajándékcsomagot. Akinek kedve volt, művészi hajlamait is kiélhette az asztaloknál, és különféle karácsonyi díszeket készíthetett.

Külön örömünkre szolgált, hogy a kastély különböző pontjain fellelhető, abroncsból készült karácsonyi díszeket csodálva tudtuk, hogy azokat iskolánk festő és asztalos szakmát tanulói készítették!

Knáb László Megyei Matematika Verseny 2016-12-11 19:17:10

2016. december 7-én rendezte iskolánk a Knáb László Megyei Matematika Versenyt. Az Egri szakképzési Centrum 5 intézménye képviseltette magát a megmérettetésen: Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, és Kollégiuma; Egri SZC Kereskedelmi, Mezőgazdasági és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, és Kollégiuma; Egri SZC Kossuth Zsuzsanna Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, Kollégiuma és Könyvtára; Egri SzC József Attila Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája, és Kollégiuma és Egri SZC Március 15. Középiskolája és Kollégiuma.

51 tanuló vett részt versenyünkön, amely már az 5. alkalom volt az évek során. A szakközépiskolások és szakgimnazisták nemes erőpróbájának eredményei:

I.                 kategória

SZAKKÖZÉPISKOLA

Helyezés

Név

Iskola

1.      1.

Győri Barnabás

ESZC Kereskedelmi Sz. – Eger

2.      2.

Tőzsér Csaba

ESZC Bornemissza G. Sz. – Eger

3.      3.

Bialkó Roland

ESZC Bornemissza G. Sz. – Eger

4.      4.

Nagy Tamás

ESZC Március 15. – Lőrinci

5.      5.

Nagy Márk

ESZC József A. Sz. – Gyöngyös

 

II.              kategória

SZAKGIMNÁZIUM 9 – 10.

Helyezés

Név

Iskola

1.       

Csakó Marcell

ESZC Kereskedelmi Sz. – Eger

2.       

Csányi Dávid Sándor

ESZC Kereskedelmi Sz. – Eger

3.       

Baranyi Gábor

ESZC Kossuth Zs. Sz. – Eger

4.       

Szarvas Roland

ESZC Bornemissza G. Sz. – Eger

5.       

Nyilas Szabina

ESZC József A. Sz. – Gyöngyös

 

III.            kategória

SZAKGIMNÁZIUM 11 – 12.

Helyezés

Név

Iskola

1.       

Hegedűs Márton

ESZC József A. Sz. – Gyöngyös

2.       

Bejuska Mercédesz

ESZC Kossuth Zs. Sz. – Eger

3.       

Kovács Bence

ESZC József A. Sz. – Gyöngyös

4.       

Nagy Bence

ESZC Kereskedelmi Sz. – Eger

5.       

Gyuris Péter

Braun Barbara

Bóta Zsolt Szilárd

ESZC József A. Sz. – Gyöngyös

ESZC Kereskedelmi Sz. – Eger

ESZC Kossuth Zs. Sz. – Eger

 

Gratulálunk a verseny minden résztvevőjének!

Első 1 2 3 4 Következő Utolsó